BAJKI MALUTKIE 2
Plakat przedstawia lupę powiększającą, przez którą zagląda lalka pchły Majki - jednej z bohaterek Bajek Malutkich.

BAJKI MALUTKIE 2

reż. Mariola Ryl-Krystianowska

Twórcy

tekst: Malina Prześluga
reżyseria: Mariola Ryl-Krystianowska
scenografia: Martyna Dworakowska
muzyka: Wiktoria Piankowska

Obsada

Data premiery

22.01.2022

Czas trwania

60 min.

Rekomendowany wiek widzów

Od 4 lat.
Ikona określająca kategorię wiekową: dziecidzieci

Bilet normalny – 55 zł
Bilet ulgowy – 50 zł
Bilet grupowy – 45 zł

Tyle przygód, tyle zdarzeń, tyle wzruszeń i radości, choć przecież podobno nasze bajeczki takie malutkie...!

 

Ci, którzy widzieli pierwszy spektakl z cyklu „Bajek Malutkich”, już wiedzą, że z powodzeniem można opowiadać bajki o pchłach, muchach, włosach i innych drobinkach. Jeśli polubiliście się z bajkowymi bohaterami w rozmiarze XS, na pewno spodoba Wam się kolejna porcja mini-przygód. Tym razem weźmiemy pod lupę losy pewnego przesympatycznego, nastoletniego Mola Zbyszka i jego trudnej dość relacji z pewną Starą Babcią. Wróci także dobrze wszystkim znana z pierwszej części Bajek Mucha Marzena! Później wszyscy razem poszukamy maleńkiej plastikowej Owieczki, która znowu się zgubiła i przy okazji kogoś znalazła. Kogo? A gdyby to on wiedział...? Czy ktoś z Was zastanawiał się, jakie rozterki i pragnienia może mieć włos na łysiejącej głowie? Bajka o Włosie Patryku lekko i z domieszką poezji opowiada nam o tym, co nieuniknione, a przy okazji pozwala odkryć piękno w marzeniach.  Tyle przygód, tyle zdarzeń, tyle wzruszeń i radości, choć przecież podobno nasze bajeczki takie malutkie...!

Jeśli to Wasze pierwsze spotkanie z cyklem „Bajki Malutkie”, nie przejmujcie się – to dwie niezależne mikro-opowieści. Wszystkie spektakle z cyklu można oglądać w dowolnej kolejności.


Spektakl brał udział w 28. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Paweł Kluszczyński, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Katarzyna Tokarska – Stangret, Wiktoria Tabak, Agnieszka Wójtowicz.

MKiDN logo
Instytut teatralny Logo

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej Logo


 

Maciej Zakrzewski

Recenzje

„Bajki malutkie 1 i Bajki malutkie 2 Maliny Prześlugi w reż. Marioli Ryl-Krystianowskiej w  Teatrze Animacji w...”
Katarzyna Tokarska-Stangret,
czytaj całą recenzję
„Zapytałam kiedyś Malinę Prześlugę o to, gdzie spotyka swoich bohaterów. Dowiedziałam się, że wszędzie, że czasem wyciąga...”
Monika Nawrocka-Leśnik,
czytaj całą recenzję
„Ile można jeszcze pisać o bezgraniczności wyobraźni Maliny Prześlugi?! Ile jeszcze niesamowicie, niezwykle nieograniczon...”
Juliusz Tyszka, teatralny.pl,
czytaj całą recenzję